Obserwuj nas:

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

883 913 121

Masz pytania? Zadzwoń!

Kontakt

Przydatne linki

Jesteśmy po to, aby wspierać i edukować osoby niepełnosprawne z zakresu ich praw i obowiązków.

Wzmacniając samodzielność czynimy

życie łatwiejszym!

WIĘCEJ O PROJEKCIE

Jesteśmy po to, aby wspierać i edukować osoby niepełnosprawne z zakresu ich praw

i obowiązków. Wzmacniając samodzielność czynimy życie łatwiejszym!

Strona powstała jako część projektu #prawoMOCNI realizowanego z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.  

 

Fundacja Kocham Swoje Życie © 2022

 

 

 

 

Znajdź nas również na:

Kontakt

+48 883 913 121

kontakt@kochamswojezycie.pl

12 października 2021

Co na dzisiaj?

 

Dziś spotkaliśmy się aby przybliżyć uczestnikom projektu bardzo ważny temat jakim jest Trening Umiejętności Społecznych oraz zastosowanie jego zasad w codziennym funkcjonowaniu społecznym, ze szczególnym uwzględnieniem dbania o relacje społeczne w miejscu pracy. 

 

Warto zaznaczyć, że to wszystko dzięki programowi Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, który jest finansowany z Funduszy EOG

 

 

 

 

Dlaczego ten temat?

 

Dla większości osób nawiązywanie i utrzymywanie prawidłowych relacji międzyludzkich jest czymś zupełnie naturalnym i prostym. Jest to coś, co robimy na co dzień, nawet nie zastanawiając się nad tym. Wiele osób nie potrafi sobie wyobrazić, że ktoś mógłby mieć problem z nawiązywaniem zdrowych relacji społecznych. Niestety, osoby niepełnosprawne często mają znacznie utrudnione zadanie. Wąskie lub znikome grono znajomych, rzadkie wychodzenie z domu (również te spowodowane trudnościami związanymi z ruchem, tj. przemieszczaniem się) czy izolacja społeczna sprawiają, że niepełnosprawni mają ograniczony kontakt z innymi ludźmi, co wpływa na ich zdolność nawiązywania relacji, zwłaszcza poprzez izolację spowodowaną pandemią wirusa SARS-CoV-2, która dodatkowo nasiliła te problemy. 

 

Pamiętajmy, że osoby z niepełnosprawnościami są integralną częścią społeczeństwa. Chcą pracować, poznawać nowych znajomych i uczestniczyć w wydarzeniach społecznych tak samo jak każdy, a my jesteśmy tutaj po to, aby im to ułatwić. 

 

 

 

 

 

O czym rozmawialiśmy?

 

W celu dokładnego zrozumienia tematu zaczęliśmy nasze spotkanie od wyjaśnienia pojęcia: TUS czyli Treningu Umiejętności Społecznych, by nikt nie miał wątpliwości, o czym będziemy rozmawiać. Następnie przybliżyliśmy najważniejsze zasady funkcjonowania w społeczeństwie, zwracając szczególną uwagę na komunikację, emocje i umiejętność planowania.

 

Jak się okazuje, nie wszystkie zachowania, które uznaliśmy za oczywiste były równie jasne i klarowne dla osób biorących udział w szkoleniu. Na szczęście i jak zawsze nasi uczestnicy - zmobilizowani do działania - zasypali nas pytaniami na które z przyjemnością mogliśmy odpowiedzieć.  

 

Po krótkiej sesji pytań, odpowiedzi i wymianie zdań na zasadzie burzy mózgów, kiedy w końcu mieliśmy pewność, że wszystkie kwestie zostały już wyjaśnione, mogliśmy działać dalej, a więc przejść do następnego tematu, który opierał się na budowaniu własnej tożsamości - ponieważ samostanowienie to również pewność co do samego siebie. Ten temat spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony uczestników i wymagał bardzo dokładnego omówienia, ale jak zawsze daliśmy radę! 

 

Na zakończenie zostawiliśmy sobie temat najłatwiejszy i chyba też najprzyjemniejszy, czyli krótki savoir vivre dotyczący umiejętności społecznych w pracy. Prócz przedstawionych przez nas najważniejszych zasad zachowania, sami uczestnicy zgłosili wiele istotnych kwestii, które mogą zaburzać relacje społeczne w pracy oraz nie omieszkali wskazać pomysłów na ich uniknięcie.  

 

 

 

Jaki wniosek?

 

Umiejętności społeczne mają ogromny wpływ na życie każdego z nas i bardzo się cieszymy, że mogliśmy poruszyć ten temat na naszym dzisiejszym szkoleniu. Cieszymy się także z faktu, że osoby niepełnosprawne jak zawsze wykazały dużą frekwencję i ogromne zaangażowanie w dyskusję. 

 

Dziękujemy Wam za udział w szkoleniu i zapraszamy na kolejne! 

 

 

 

 

Domyślna treść artykułu.

 

W każdym nowo utworzonym artykule pokaże się wpisany tutaj tekst. Wpisz więc tutaj domyślną treść nowego artykułu lub instrukcję dodawania nowego artykułu dla swojego klienta.

 

TUS? Czyli o tym, jak dbać o zdrowe relacje społeczne

W kilku zdaniach o tym, jak zostać samodzielnym bohaterem

Kim są #prawoMOCNI?

12 października 2021

Trening umiejętności społecznych

Czyli o tym jak zadbać o zdrowe relacje społeczne oraz jak budować własną tożsamość

Obserwuj nas:

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

883 913 121

Masz pytania? Zadzwoń!

Kontakt

Przydatne linki

WIĘCEJ O PROJEKCIE

Jesteśmy po to, aby wspierać i edukować osoby niepełnosprawne z zakresu ich praw

i obowiązków. Wzmacniając samodzielność czynimy życie łatwiejszym!

Znajdź nas również na:

Kontakt

+48 883 913 121

kontakt@kochamswojezycie.pl