kontakt@kochamswojezycie.pl

+48 883 913 121

Kontakt

Znajdź nas również na:

Jesteśmy po to, aby wspierać i edukować osoby niepełnosprawne z zakresu ich praw

i obowiązków. Wzmacniając samodzielność czynimy życie łatwiejszym!

WIĘCEJ O PROJEKCIE

Przydatne linki

Kontakt

Masz pytania? Zadzwoń!

883 913 121

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

Obserwuj nas:

O kampanii społecznej oraz celach projektu #prawoMOCNI

Razem możemy więcej!

29 stycznia 2021

Razem możemy więcej! 

O kampanii społecznej oraz celach projektu #prawoMOCNI

Razem możemy więcej - o kampanii społecznej oraz celach projektu #prawoMOCNI

Domyślna treść artykułu.


W każdym nowo utworzonym artykule pokaże się wpisany tutaj tekst. Wpisz więc tutaj domyślną treść nowego artykułu lub instrukcję dodawania nowego artykułu dla swojego klienta.

Każdy z nas powinien być rzecznikiem własnych potrzeb.

 

 

Społeczne postrzeganie niepełnosprawności oraz osób niepełnosprawnych uległo znacznej zmianie na przestrzeni lat, co raz częściej temat ten jest podejmowany w kampaniach społecznych lub powstają instytucje i placówki, których głównym zadaniem jest nie tylko opieka i zapewnienie miejsc pracy osobom z niepełnosprawnościami, ale również, aby były one pełnoprawnymi członkami społeczności, obywatelami.

 

 

Mówmy we własnym imieniu.

 

 

Nie mniej jednak, potrzeba pełnego udziału w życiu społecznym, dążenia ku dorosłości jest w dalszym ciągu potrzebą silną i niezwykle niezbędną dla osób, które są zagrożone wykluczeniem. Jako #prawoMOCNI jesteśmy głosem tych, którzy sami nie mogą się upomnieć o egzekwowanie ich zasad i praw. Jednak mimo szczerych chęci, wiemy że sama idea to za mało. 

 

Podejmowanie decyzji jest procesem wyboru odpowiedniego kursu działania, często wymaga to dokonania wyboru "najlepszej" opcji z wielu możliwych rozwiązań. Wychodząc z tego założenia, zdajemy sobie sprawę, że "najlepszą" opcją zwiększenia aktywizacji osób niepełnosprawnych jest nie tylko ich ochranianie, ale również uświadamianie, dążenie do samostanowienia z zakresu praw i obowiązków wynikających z sytuacji z którymi spotykają się każdego dnia. 

 

 


 

Co więcej? Pragniemy również wypracować standardy!

 

To nie tylko wsparcie i edukowanie osób niepełnosprawnych, ale również zbiór dobrych praktyk dla każdego. Dotyczący nie tylko tego, jak sobie radzić w trudnych sytuacjach, ale będący sugestią do zmian w społeczeństwie.

 


 

 

Twój głos samorzecznictwa!

 

 

Pamiętajmy, że to co dla jednego z nas jest codziennością lub błahostką, niekoniecznie musi być tym samym dla drugiej osoby. #prawoMOCNI, to także potrzeba wyzbycia się niepewności i paniki, którą powodują nadsyłane listy z urzędów, różnego rodzaju wezwania administracyjne mylone z ofertami marketingowymi, SMS-y od operatów wprowadzające w błąd, czy szereg innych aspektów, które mogą być niezrozumiałe dla osób niezaznajomionych z prawem. Nierzadko problemy leżą w bardzo podstawowej kwestii jak zakupy, ważność paragonu czy możliwość reklamacji.

 

W trakcie projektu oprócz szkoleń i wyjść terenowych zainicjujemy kampanię społeczną, która wierzymy, że podniesie świadomość społeczeństwa na temat konieczności wspierania osób niepełnosprawnych oraz upowszechniania ich prawa do podmiotowego, niezależnego życia.

 

 

Jaki cel nami kieruje?

 

 

Przede wszystkim wzrost poczucia sprawczości osób niepełnosprawnych, ale także wdrożenie metod efektywnego wykorzystania wiedzy. Poprzez kampanię społeczną zawalczymy ze stereotypami osób niepełnosprawnych, propagując postawę otwartości w ich kierunku. Poszanowanie ich praw i popularyzacja równości, to również jeden z ważniejszych aspektów. 

 

 

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

 

Jeżeli masz jakieś pytania odnośnie projektu lub nie jesteś pewien czy możesz wziąć w nim udział?

 

Zapraszamy do kontaktu!

od poniedziałku do piątku w  godzinach 8:00-16:00.

Pod telefonem: 883 913 121 

 

 

Facebook

FundacjaKochamSwojeZycie

 

 

Za pomocą e-mail:

kontakt@kochamwojezycie.pl

 

 

 

29 stycznia 2021

kontakt@kochamswojezycie.pl

+48 883 913 121

Kontakt

Znajdź nas również na:

Strona powstała jako część projektu #prawoMOCNI realizowanego z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.  

 

Fundacja Kocham Swoje Życie © 2023

 

 

 

 

Jesteśmy po to, aby wspierać i edukować osoby niepełnosprawne z zakresu ich praw

i obowiązków. Wzmacniając samodzielność czynimy życie łatwiejszym!

WIĘCEJ O PROJEKCIE

Jesteśmy po to, aby wspierać i edukować osoby niepełnosprawne z zakresu ich praw i obowiązków.

Wzmacniając samodzielność czynimy

życie łatwiejszym!

Przydatne linki

Kontakt

Masz pytania? Zadzwoń!

883 913 121

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

Obserwuj nas: