Poniżej zachęcamy Cię do pobrania naszych materiałów edukacyjnych, które nie tylko pomogą zwiększyć zakres Twojej wiedzy w obszarze self-adwokatury, ale również mogą służyć jako materiał pomocniczy podczas Twojej codziennej pracy.
Materiały są darmowe i dostępne w wersji dla osób niepełnosprawnych oraz rodziców lub opiekunów.
Jak cię widzą, tak cię piszą.
Kto zrobi i utrzyma dobre wrażenie, ten ma szansę na lepszą pracę, więcej kontaktów towarzyskich, ale także lepsze kontakty z innymi ludźmi. Pamiętaj, że nasz wizerunek również jest chroniony prawem, a to warto wiedzieć, bo niesie to swoje konsekwencje.
Gdy odchodzi bliska osoba od razu trzeba zająć się pochówkiem, a to tylko jedna część procesu, jaka nas czeka na tej drodze. Ważne, aby wiedzieć jak poradzić sobie z żałobą, ale również nie zaniedbać formalności, jakie nas czekają po utracie kogoś bliskiego.
Jak racjonalnie gospodarować pieniędzmi czy prowadzić życie według modelowej struktury wydatków, dbając najpierw o zobowiązania, dopiero potem serwując sobie przyjemności, pamiętając cały czas o tym, że warto również oszczędzać, chociażby na czarną godzinę.
W internecie nie jesteśmy anonimowi, więc musimy uważać, jakie informacje podajemy, jakimi zdjęciami i myślami się dzielimy. To co piszemy i jak się zachowujemy może wpłynąć na naszą sytuację towarzyską, jak i prywatną, a nawet służbową.
W domu nie ma miejsca na przemoc, ani wymuszenia. Więc gdy ktoś narusza naszą wolność, godność i poczucie bezpieczeństwa musimy wiedzieć, jak się bronić - zwłaszcza prawnie. Ważna jest też wiedza, gdzie mamy udać się z prośbą o pomoc.
Reguły postępowania czy zasady korzystania z instytucji, takich jak: Urząd Miasta, Bank, Przychodnia czy nawet komunikacja miejska bywają skomplikowane. Wiedza na temat tego, jak daną sprawę załatwić, gdzie się udać czy jak kupić bilet, są podstawą.
Zakupy to nieodłączna część naszego życia, ale kupowanie to nie tylko sprawianie sobie przyjemności czy dbanie o sprawy bieżące, ale również zarządzanie budżetem i finansami czy znajomość naszych praw konsumenckich, jako konsument, klient oraz sprzedawca.
decyzji (autonomia, szacunek)
Czy to sobie uświadamiamy czy nie, to w życiu stale dokonujemy wyborów: podejmujemy ryzyko, rezygnujemy z czegoś lub po prostu wybieramy nową drogę. Dlatego ważna jest świadomość prawa do podejmowani decyzji, która wpływa na nasze życie.
Wszystkie materiały szkoleniowe
do Waszej dyspozycji! Zapraszamy
do pobierania i korzystania.
Pewność siebie oraz opanowanie stresu to podstawa, która pomoże nam zarówno na ulicy, w urzędzie czy nawet w sklepie. Jeśli nauczymy się jak działać w codziennych sytuacjach, tym łatwiej będzie nam poradzić sobie z losową trudnością czy tragedią.
Posiadanie zainteresowań dużo o nas mówi, ale również może wprowadzić nas w kłopoty, jeżeli jest uzależniające lub okazuje się niebezpieczne dla naszego zdrowia. Przede wszystkim podróżuj z głową, pielęgnuj swoje pasje, ale nie zatracaj się w nich.
Prawo pracy chroni każdego z nas na rynku pracy, to pewien dekalog dla pracodawcy oraz pracownika. Dlatego ważne jest to, aby być świadomym swoich praw i obowiązków, by uniknąć nieprzyjemnych i kłopotliwych sytuacji, które mogą na nas czyhać w pracy.
Znajomość prawa karnego, to zbiór zasad, które dają nam poczucie bezpieczeństwa. To także odpowiedzialność za czyny zabronione, a więc świadomość tego, jakie kary nas lub naszych oprawców mogą czekać, gdy te prawo złamią.
Wszystkie materiały szkoleniowe do Waszej dyspozycji!
Zapraszamy do pobierania i korzystania.
kontakt@kochamswojezycie.pl
Strona powstała jako część projektu #prawoMOCNI realizowanego z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.
Fundacja Kocham Swoje Życie © 2023
Masz pytania? Zadzwoń!
883 913 121