kontakt@kochamswojezycie.pl

+48 883 913 121

Kontakt

Znajdź nas również na:

Jesteśmy po to, aby wspierać i edukować osoby niepełnosprawne z zakresu ich praw

i obowiązków. Wzmacniając samodzielność czynimy życie łatwiejszym!

WIĘCEJ O PROJEKCIE

Przydatne linki

Kontakt

Masz pytania? Zadzwoń!

883 913 121

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

Obserwuj nas:

...i nie tylko!

#prawoMOCNI
w bibliotece

15 stycznia 2022

Kim są #prawoMOCNI?

W kilku zdaniach o tym, jak zostać samodzielnym bohaterem

#prawoMOCNI w bibliotece miejskiej

Domyślna treść artykułu.

 

W każdym nowo utworzonym artykule pokaże się wpisany tutaj tekst. Wpisz więc tutaj domyślną treść nowego artykułu lub instrukcję dodawania nowego artykułu dla swojego klienta.

 

Cel naszych odwiedzin - rozwijanie wiedzy!

 

 

Kolejnym punktem na naszej Prawomocnej mapie okazała się biblioteka miejska, to właśnie tam udaliśmy się w celu zdobycia wiedzy, poznania jej zasobów i możliwości, jakie nam (czytelnikom) oferuje. Był to także dobry początek do wejścia w inny świat i poznania nieco więcej dodatkowych atrakcji zapewnianych przez bibliotekę.

 

Na początek zaznajomiono nas z zasobami biblioteki, a okazały się one naprawdę ogromne! Można tutaj było znaleźć książki dotyczące każdego z interesujących nas tematów, zaczynając od książek popularnonaukowych, przez fantastykę, poezję na filozofii kończąc. Nie przedłużając - każdy znalazł coś dla siebie.

 

Najważniejsze, że mieliśmy zarezerwowaną wystarczającą ilość czasu, by każdy z uczestników mógł znaleźć kawałek czasu dla siebie i spokojnie przejrzeć wybrane przez siebie książki, co spotkało się z dużą aprobatą z ich strony. 

 

 

 

 

Bezpieczeństwo nie tylko w Internecie.

 

 

Niezwykle przesympatyczny pracownik biblioteki, nie omieszkał wprowadzić nas również w procedury biblioteczne, jakie panują w tego typu placówce. Szczegółowo wytłumaczył nam proces zakładania karty bibliotecznej, wskazał także na co każdy z nas powinien zwrócić uwagę podczas korzystania z zasobów biblioteki oraz poinformował o tym jak wygląda wypożyczanie oraz oddawanie książek - tak, aby uniknąć niepotrzebnego stresu oraz kar.

 

Naszym zainteresowaniem nie uszła również kafejka internetowa, gdzie uczestnicy mieli okazję pogłębić wiedzę na temat wszelkich zagrożeń czyhających w Internecie, można więc z dumą powiedzieć, że przeszliśmy krótkie szkolenie z bezpieczeństwa w sieci. Sami nie pozostaliśmy bierni, ponieważ opiekun grupy poczuł się wywołany do tablicy i przypomniał uczestnikom o niedawnym szkoleniu z bezpieczeństwa cyfrowego, podczas którego dość szeroko mówiliśmy o podstawowych zasadach bezpiecznego korzystania z komputera w miejscach publicznych.

 

 

 

 

Czas spędzony w kafejce poświęciliśmy także na naukę obsługi komputera oraz korzystania z podstawowych programów komputerowych i stron internetowych. Po wizycie w kafejce możemy śmiało stwierdzić, że wiedza zdobyta podczas szkoleń stacjonarnych została bardzo efektywnie wykorzystana w praktyce. Każdy z uczestników pamiętał o tym, by nie ujawniać nigdzie swoich danych wrażliwych, nie klikać w nieznane oraz podejrzane linki, a co ważniejsze - po zakończeniu korzystania z komputera wylogować się.  

 

 

Ku zaskoczeniu naszych uczestników - wystawa o działalności chóru!

 

 

Nie bez powodu na odwiedzenie biblioteki wybraliśmy właśnie ten tydzień, bardzo zależało nam na tym, by nasi Prawomocni mogli zobaczyć znajdującą się tam wystawę dotyczącą działalności chóru „Echo Kresów” na którą wybraliśmy się zaraz po zakończeniu korzystania z kafejki internetowej.

 

W ostatnich miesiącach obostrzenia związane z panującą pandemią znacznie ograniczyły ludziom kontakt ze sztuką, dlatego cieszymy się, że wystawa ta została tak ciepło przez nich przyjęta.

 

 

 

Najważniejsze, że uczestnikom tak bardzo wystawa przypadła do gustu, że postanowili wpisać opinię na jej temat w przeznaczonej do tego celu księdze, dostępnej w bibliotece. Opinie, jak się pewnie domyślacie, były jak najbardziej pozytywne. W drodze powrotnej temat wystawy jeszcze przez dłuższy czas był tematem dyskusji pomiędzy uczestnikami. 

 

 

Komu dziękujemy?

 

Serdeczne pozdrowienia należą się Bibliotece Miejskiej w Kędzierzynie-Koźlu oraz tamtejszym pracownikom, którzy ciepło przyjęli nas na miejscu, wzbogacając naszych uczestników o dodatkową wiedzę. 

 

Nie ukrywamy, że także i tutaj wspomnimy o tym, że wyjścia terenowe mogły się odbyć dzięki programowi Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, który jest finansowany z Funduszy EOG.

 

Już niebawem kolejne relacje z odwiedzonych przez nas miejsc!

 

 

 

 

15 stycznia 2022

kontakt@kochamswojezycie.pl

+48 883 913 121

Kontakt

Znajdź nas również na:

Strona powstała jako część projektu #prawoMOCNI realizowanego z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.  

 

Fundacja Różnosprawni © 2023

 

 

 

 

Jesteśmy po to, aby wspierać i edukować osoby niepełnosprawne z zakresu ich praw

i obowiązków. Wzmacniając samodzielność czynimy życie łatwiejszym!

WIĘCEJ O PROJEKCIE

Jesteśmy po to, aby wspierać i edukować osoby niepełnosprawne z zakresu ich praw i obowiązków.

Wzmacniając samodzielność czynimy

życie łatwiejszym!

Przydatne linki

Kontakt

Masz pytania? Zadzwoń!

883 913 121

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

Obserwuj nas: