kontakt@kochamswojezycie.pl

+48 883 913 121

Kontakt

Znajdź nas również na:

Jesteśmy po to, aby wspierać i edukować osoby niepełnosprawne z zakresu ich praw

i obowiązków. Wzmacniając samodzielność czynimy życie łatwiejszym!

WIĘCEJ O PROJEKCIE

Przydatne linki

Kontakt

Masz pytania? Zadzwoń!

883 913 121

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

Obserwuj nas:

W kilku zdaniach o tym, jak zostać samodzielnym bohaterem

Kim są
#prawoMOCNI?

06 września 2021

Prawomocni się szkolą!

Pierwsze szkolenie już za nami.

Poznajcie pierwszą grupę!

Prawomocni się szkolą! Pierwsze szkolenie już za nami

Domyślna treść artykułu.


W każdym nowo utworzonym artykule pokaże się wpisany tutaj tekst. Wpisz więc tutaj domyślną treść nowego artykułu lub instrukcję dodawania nowego artykułu dla swojego klienta.

Rodzina, najbliżsi - uczucia, przemoc i jak się chronić?

 

 

Cieszymy się, że możemy pochwalić się naszą startową grupą Prawomocnych bohaterów, którzy są gotowi na to, aby poszerzyć swoją wiedzę i zadbać o znajomość własnych praw, biorąc udział w 12 modułach szkoleniowych.

 

Dzisiaj odbyły się pierwsze z nich, które przewidzieliśmy w ramach projektu #prawoMOCNI. Ich temat brzmiał: “Rodzina, najbliżsi - uczucia, przemoc, jak się chronić”. Dotyczył - jak tytuł wskazuje - definicji przemocy, jej współczesnych oblicz, jak również próbował wyjaśnić wszelkie zawiłości administracyjne oraz procedury, jakie przemocy towarzyszą.

 

 

Przemoc może dotknąć każdego, bez względu na status, wiek czy płeć.

 

 

Wiemy, że temat przemocy i agresji (zwłaszcza w domu) do przyjemnych nie należy, bardzo często dotyka on spraw osobistych i prywatnych, a także stanowi niejednokrotnie temat tabu. Mimo to poruszenie go, a dokładniej jego aspektów prawnych był opcją niezbędną. Przemoc może dotknąć każdego, bez względu na status społeczny, wiek czy płeć, może dotknąć zarówno osoby pełnosprawne jak i niepełnosprawne. Czasem bywa tak, że to właśnie osoby niepełnosprawne padają ofiarami przemocy, ponieważ nie wiedzą jak się przed nią bronić lub nie zdają sobie sprawy, że zachowania których doświadczają noszą znamiona przemocy. Dlatego mówienie o tym, a już zwłaszcza poinformowanie o sposobach radzenia sobie w takich sytuacjach, jest nieodłącznym elementem projektu i celu, który pragniemy osiągnąć.

 

 

 

 


 

To nie wszystko! Zapraszamy po więcej na naszego Facebooka!

 

To tam dzielimy się z Wami relacjami fotograficznymi ze szkoleń, czy poprzez tę platformę będziemy już niebawem prowadzić kampanię społeczną.

 


 

 

Czego się nauczyliśmy?

 

Uczestnicy szkolenia poznali kilka różnych oblicz przemocy, nauczyli się je rozpoznawać, reagować na nie, a także się przed nimi chronić. Poznali sposoby na zapobieganie oraz zatrzymanie przemocy zarówno wobec siebie jak i wobec innych.

 

Zapoznali się także z instytucjami, do których mogą się zgłosić po pomoc w sytuacji, gdy chcą zatrzymać przemoc oraz dowiedzieli się, jak krok po kroku tego typu sprawy załatwić. A to i tak nie wszystko! Bo uczestnicy jeszcze będą mieli okazję poznać, jak pracują placówki od środka.

 

Niemniej, najważniejsze dla nas było to, że każdy z naszych Prawomocnych bohaterów, wie jak samemu nie zostać sprawcą przemocy zarówno w domu, w pracy czy Internecie.

 

 

 

Budujemy samoświadomość!

 

Dzięki uczestnictwu w naszych warsztatach, osoby niepełnosprawne stały się bardziej świadome oblicz przemocy, sposobach na jej zatrzymanie oraz jej zapobieganiu. Przekazywane treści wzbudziły w uczestnikach wiele emocji, czasem bardzo trudnych.

 

Mimo wszystko cieszymy się, że temat stał się Wam bliższy. Mamy nadzieję, że po tym szkoleniu łatwiej będzie Wam walczyć o swoje prawa. Teraz jesteście silniejsi, bo bogatsi w wiedzę!

 

 

Komu dziękować?

 

Szkolenie mogło się odbyć dzięki dotacjom programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, który jest finansowany z Funduszy EOG. Dzięki temu #prawoMOCNI mogą szerzyć wiedzę!

 

 

 

 

 

06 września 2021

kontakt@kochamswojezycie.pl

+48 883 913 121

Kontakt

Znajdź nas również na:

Strona powstała jako część projektu #prawoMOCNI realizowanego z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.  

 

Fundacja Kocham Swoje Życie © 2023

 

 

 

 

Jesteśmy po to, aby wspierać i edukować osoby niepełnosprawne z zakresu ich praw

i obowiązków. Wzmacniając samodzielność czynimy życie łatwiejszym!

WIĘCEJ O PROJEKCIE

Jesteśmy po to, aby wspierać i edukować osoby niepełnosprawne z zakresu ich praw i obowiązków.

Wzmacniając samodzielność czynimy

życie łatwiejszym!

Przydatne linki

Kontakt

Masz pytania? Zadzwoń!

883 913 121

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

Obserwuj nas: