kontakt@kochamswojezycie.pl

+48 883 913 121

Kontakt

Znajdź nas również na:

Jesteśmy po to, aby wspierać i edukować osoby niepełnosprawne z zakresu ich praw

i obowiązków. Wzmacniając samodzielność czynimy życie łatwiejszym!

WIĘCEJ O PROJEKCIE

Przydatne linki

Kontakt

Masz pytania? Zadzwoń!

883 913 121

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

Obserwuj nas:

O kolejnym szkoleniu dla rodziców i opiekunów.

Pierwsze konsultacje ze specjalistą!

18 października 2021

Kim są #prawoMOCNI?

W kilku zdaniach o tym, jak zostać samodzielnym bohaterem

Pierwsze konsultacje ze specjalistą!

Domyślna treść artykułu.

 

W każdym nowo utworzonym artykule pokaże się wpisany tutaj tekst. Wpisz więc tutaj domyślną treść nowego artykułu lub instrukcję dodawania nowego artykułu dla swojego klienta.

 

Wzmacniamy nie tylko kompetencje osób niepełnosprawnych, ale i rodziców.

 

 

Nadeszła kolejna okazja na spotkanie z rodzicami i opiekunami osób niepełnosprawnych. Tym razem zrealizowaliśmy temat nieco bardziej obszerniejszy i trudniejszy. Całość poświęciliśmy tematyce prawa karnego, radzenia sobie w trudnych sytuacjach oraz wyjaśnieniom - co w prawie piszczy oraz na co zwracać szczególną uwagę. Na szczęście mając już nieco doświadczenia w prowadzeniu szkoleń mogliśmy przedstawić go rodzicom w sposób przystępny i zrozumiały.

 

Główny udział w całym tym przedsięwzięciu miała Pani prawnik, którą zaprosiliśmy na spotkanie by mogła podzielić się swoją wiedzą zarówno tą akademicką jak i tą, którą zdobyła w ciągu wielu lat swojej pracy w zawodzie prawnika. Za co serdecznie jej dziękujemy! Konsultacja, dyskusja oraz ogrom wiedzy, jaki Pani prawnik posiadała, pozwoliło nam lepiej zrozumieć całą istotę nie tylko samego prawa, ale dodało nam to skrzydeł, by jeszcze mocniej przyłożyć się do realizacji projektu.

 

Co ważne, spotkanie to mogło się odbyć dzięki programowi Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, który jest finansowany z Funduszy EOG.

 

 

 

 

Rodzice i opiekunowie, jak zawsze nie zawiedli!

 

 

Duża frekwencja była dla nas jednoznaczną informacją, że realizowane przez nas tematy są wam bliskie i budzą Wasze zainteresowanie. To wiele dla nas znaczy. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy krótkim podsumowaniem działań, jakich udało nam się do tej pory dokonać w ramach projektu #prawoMOCNI, sami byliśmy zaskoczeni, jak dużo tego było.

 

Mogliśmy się pochwalić nie tylko przeprowadzonymi już szkoleniami dla osób niepełnosprawnych i ich rodziców ale także indywidualnymi konsultacjami żywieniowymi oraz grupowymi pogadankami dotyczącymi zasad zdrowego żywienia prowadzonymi przez naszego kolejnego specjalistę - Panią magister dietetyki.

 

 

 

 

...a więc, co nam przyszło z rozmów z prawnikiem?

 

 

Gdy podsumowania nadszedł czas, przekierowaliśmy naszą całą uwagę na rozmowy z prawnikiem i tutaj trzeba przyznać, że rodzice i opiekunowie mieli mnóstwo pytań. Co niezmiernie nas ucieszyło!

 

Najbardziej interesującym tematem okazało się ubezwłasnowolnienie, zarówno częściowe jak i całkowite, oraz związana z nim ewentualna odpowiedzialność karna, zarówno osoby ubezwłasnowolnionej jak i jej opiekuna. Padało wiele ciekawych pytań dotyczących kwestii ponoszenia odpowiedzialności karnej przez osoby niepełnosprawne, zwłaszcza umysłowo z uwzględnieniem stopnia tej niepełnosprawności, podejmowaliście też tematy usamodzielnienia, wsparcia materialnego oraz uprawnień osób niepełnosprawnych umysłowo. Krótko mówiąc: działo się!

 

Pani prawnik umożliwiła też kilkorgu zainteresowanym osobom konsultacje indywidualne dotyczące kwestii, których rodzice nie chcieli poruszać na forum. Zgłosiliście też szereg tematów, które chcielibyście jeszcze poruszyć, dając nam tym samym spore pole do popisu podczas prowadzenia kolejnych szkoleń. Mimo wszystko, będziemy ciężko pracować i edukować nie tylko Was, aby sprostać każde wymagania i przybliżać się pewnymi krokami do osiągnięcia celu całego projektu.

 

 

 

Co na zakończenie?

 

 

Zbliżając się do końca szkolenia, dla naszych uczestników przyszedł moment podsumowań i refleksji. Rodzice i opiekunowie osób niepełnosprawnych mieli możliwość swobodnego porozmawiania między sobą, wymieniając się doświadczeniami i propozycjami zmian. My zaś, jako element układanki w tym projekcie byliśmy dostępni dla każdego, kto miał chęć porozmawiać nie tylko o projekcie, ale również o planach i działaniach samej Fundacji "Kocham Swoje Życie", która ten projekt realizuje. Pytań było sporo, ale udało nam się zaspokoić Waszą ciekawość i rozwiać wszelkie wątpliwości, które was trapiły. 

 

Dziękujemy za tak liczne przybycie oraz tak duże zaangażowanie w projekt, dzięki Wam, czujemy, że to co robimy jest dla Was ważne i  potrzebne. 

 

Do zobaczenia ponownie!

 

 

 

 

18 października 2021

kontakt@kochamswojezycie.pl

+48 883 913 121

Kontakt

Znajdź nas również na:

Strona powstała jako część projektu #prawoMOCNI realizowanego z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.  

 

Fundacja Kocham Swoje Życie © 2023

 

 

 

 

Jesteśmy po to, aby wspierać i edukować osoby niepełnosprawne z zakresu ich praw

i obowiązków. Wzmacniając samodzielność czynimy życie łatwiejszym!

WIĘCEJ O PROJEKCIE

Jesteśmy po to, aby wspierać i edukować osoby niepełnosprawne z zakresu ich praw i obowiązków.

Wzmacniając samodzielność czynimy

życie łatwiejszym!

Przydatne linki

Kontakt

Masz pytania? Zadzwoń!

883 913 121

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

Obserwuj nas: