kontakt@kochamswojezycie.pl

+48 883 913 121

Kontakt

Znajdź nas również na:

Jesteśmy po to, aby wspierać i edukować osoby niepełnosprawne z zakresu ich praw

i obowiązków. Wzmacniając samodzielność czynimy życie łatwiejszym!

WIĘCEJ O PROJEKCIE

Przydatne linki

Kontakt

Masz pytania? Zadzwoń!

883 913 121

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

Obserwuj nas:

W kilku zdaniach o tym, jak zrozumieć kodeks prawny

O prawie karnym
i jego zawiłościach

14 października 2021

O prawie karnym...

Jak zrozumieć zawiłości prawne oraz znaleźć wyjście z trudnych sytuacji

O prawie karnym, gdy próbujemy zrozumieć zawiłości prawne

Domyślna treść artykułu.


W każdym nowo utworzonym artykule pokaże się wpisany tutaj tekst. Wpisz więc tutaj domyślną treść nowego artykułu lub instrukcję dodawania nowego artykułu dla swojego klienta.

Prawo karne, trudne sytuacje, a także Policja i sąd.

 

 

Dziś spotkaliśmy się ponownie by przeprowadzić szkolenie w ramach projektu #prawoMOCNI. Tym razem postanowiliśmy bardzo szeroko i dokładnie zapoznać się z tematem prawa karnego, trudnych sytuacji oraz sądu. Temat jest na tyle obszerny, że do jego omówienia zaprosiliśmy prawnika, bo kto jak nie prawnik zna się na prawie najlepiej?

 

Pamiętajmy, że szkolenie to mogło się odbyć dzięki programowi Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, który jest finansowany z Funduszy EOG.

 

 

 

 

Nieznajomość prawa nie zwalnia nas z obowiązku jego przestrzegania.

 

 

Choć temat prawa karnego, trudnych sytuacji i sądu wydaje się być obcy, taki, który “mnie nie dotyczy” warto jest się z nim zapoznać, bo każdy z nas codziennie znajduje się w sytuacjach, gdzie może złamać prawo, na przykład przechodząc przez pasy na czerwonym świetle. Najlepszym sposobem na uniknięcie złamania prawa jest jego znajomość.

 

Jeśli będziemy dokładnie znali zasady obowiązujące w prawie karnym, będziemy też wiedzieć, jak uniknąć jego łamania. Pamiętajmy, że nieznajomość prawa nie zwalnia nas z obowiązku jego przestrzegania.  

 

 

 

 

Czego się nauczyliśmy?

 

Uczestnicy szkolenia poznali najważniejsze zasady obowiązujące w prawie karnym. Nauczyli się, w jaki sposób uniknąć złamania prawa oraz ponoszenia konsekwencji karnych. Poznaliśmy sposoby na radzenie sobie w trudnych sytuacjach związanych z prawem karnym, dowiedzieliśmy się, gdzie szukać pomocy, gdy znajdziemy się w ciężkiej sytuacji, takiej, która wydaje się być bez wyjścia.

 

Dowiedzieliśmy się, jakie przysługują nam prawa oraz jakich zasad musimy przestrzegać w sądzie, bez względu na to, w jakim charakterze się tam znajdziemy. Poznaliśmy także strukturę administracyjną sądu, dzięki czemu nie wydaje się on teraz już tak straszny.

 

 

 

Do zobaczenia na następny szkoleniu!

 

 

Po raz kolejny jesteśmy pod ogromnym wrażeniem Waszego zaangażowania w dyskusję. Ilość zadawanych przez Was pytań była ogromna, jednak żadne z nich nie pozostało bez odpowiedzi. To spotkanie było niesamowitą okazją do przekazania potężnej dawki wiedzy, bardzo się cieszymy, że było dla was tak interesujące i wzbudziło tak żywe reakcje.

 

Z każdym takim spotkaniem stajecie się bardziej #prawoMOCNI, każdego dnia jesteście lepszymi self-adwokatami. Cieszymy się, że to właśnie my możemy w tym procesie uczestniczyć! 

 

 

 

 

14 października 2021

kontakt@kochamswojezycie.pl

+48 883 913 121

Kontakt

Znajdź nas również na:

Strona powstała jako część projektu #prawoMOCNI realizowanego z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.  

 

Fundacja Różnosprawni © 2023

 

 

 

 

Jesteśmy po to, aby wspierać i edukować osoby niepełnosprawne z zakresu ich praw

i obowiązków. Wzmacniając samodzielność czynimy życie łatwiejszym!

WIĘCEJ O PROJEKCIE

Jesteśmy po to, aby wspierać i edukować osoby niepełnosprawne z zakresu ich praw i obowiązków.

Wzmacniając samodzielność czynimy

życie łatwiejszym!

Przydatne linki

Kontakt

Masz pytania? Zadzwoń!

883 913 121

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

Obserwuj nas: