kontakt@kochamswojezycie.pl

+48 883 913 121

Kontakt

Znajdź nas również na:

Jesteśmy po to, aby wspierać i edukować osoby niepełnosprawne z zakresu ich praw

i obowiązków. Wzmacniając samodzielność czynimy życie łatwiejszym!

WIĘCEJ O PROJEKCIE

Przydatne linki

Kontakt

Masz pytania? Zadzwoń!

883 913 121

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

Obserwuj nas:

O kampanii w ramach projektu oraz o tym, czym dla nas jest głos samorzecznictwa!

Kampania #prawoMOCNI

08 marca 2022

Kim są #prawoMOCNI?

W kilku zdaniach o tym, jak zostać samodzielnym bohaterem

Kampania - Twój głos samorzecznictwa!

Domyślna treść artykułu.

 

W każdym nowo utworzonym artykule pokaże się wpisany tutaj tekst. Wpisz więc tutaj domyślną treść nowego artykułu lub instrukcję dodawania nowego artykułu dla swojego klienta.

 

Podnosimy świadomość i walczymy ze stereotypami osób ON!

 

 

#prawoMOCNI,  to nie tylko walor edukacyjny dla naszych uczestników czy materiały i metodologia pracy dla każdego z nas. To przede wszystkim konieczność wspierania i uświadamiania, że osoby niepełnosprawne mają prawo do podmiotowego, niezależnego życia. Nie tylko na szczeblu lokalnym ale również samorządowym. Potrzeba rozmowy, dialogu i zwiększania zasięgu tego tematu wynika w szczególności z faktu, że niepełnosprawność w dalszym ciągu jest czynnikiem stygmatyzującym.

 

Niewielki krąg znajomych czy kontaktów międzyludzkich przekłada się na uczucie osamotnienia oraz zmniejsza wiarę we własne możliwości, co dość mocno wpływa na funkcjonowanie społeczne taki osób. Pamiętajmy, że niedobór tak istotnych czynników utrudnia podejmowanie i pełnienie ról społecznych w życiu prywatnym i zawodowym.

 

 

Prawomocni to tak naprawdę wszyscy ludzie, którzy potrzebują wsparcia przy podejmowaniu ważnych życiowych decyzji. Dzięki kampanii chcemy pokazać, że znajomość prawa to naprawdę fajna sprawa! Znając swoje prawa, mogąc decydować czy dokonywać wyborów w swoim życiu kształtujemy własne ja, pokazując, że my też mamy swój głos, który jest ważny i powinien zostać wysłuchany. 

 

 


 

Chcesz wiedzieć więcej o projekcie?

 

Specjalnie dla Was przygotowaliśmy infografikę, dzięki której dowiecie się nieco więcej o projekcie #prawoMOCNI jak i naszych planach na przyszłość!

 

Kliknij >tutaj< i zobacz naszą infografikę!

 


 

 

Jak pracujemy przy kampanii? - czyli nasza burza mózgów.

 

 

Mimo, że temat trzymaliśmy w tajemnicy, a o samej kampanii ostatnio było cicho, to tylko dlatego, że chcieliśmy dopiąć wszystko na ostatni guzik.  :)

 

Każdy z uczestników projektu #prawoMOCNI miał okazję zobaczyć pracę od kuchni i razem z zespołem projektowym, trochę pogłówkować przy tworzeniu wizji, jaką nadaliśmy naszej kampanii. To był czas naprawdę burzliwej pracy, dużej ilości szkiców, pomysłów i sterty papierów (jeszcze to wykorzystamy!)

 

Nie przedłużając, zapraszamy Was na chwilę do naszego promocyjno-społecznego świata, gdzie pośród chaosu kartek, kolorowych markerów czy godzin spędzonych na rozmowach - narodziła się nasza kampania.

 

 

 

Lampy są na dole... ;)

 

Już niebawem pierwsze zmianki na temat naszych filmów promocyjnych, plakatów i postów na blogu, które będą informować nie tylko o tym, czym jest samorzecznictwo, ale również dlaczego jest niezbędne do samodzielnego i dorosłego życia. Traktujemy to jako drogę, którą muszą przebyć osoby niepełnosprawne, aby zrozumieć należyte im prawa do samostanowienia. 

 

 

Z tego względu każdy pomysł, etap pracy czy drobny detal notowaliśmy na kartkach, tablicy lub konsultowaliśmy w różnym gronie, aby przypadkiem nie umknęło nam coś ważnego. To było na tyle ważne, bo nawet na etapie już uproszczonych scenariuszy do filmu napotykaliśmy na sytuację, gdy część uczestników czuła, że tekst w dalszym ciągu jest obszerny, a także zbyt skomplikowany do spamiętania. Dlatego nie baliśmy się improwizacji, aby dać szansę wykazać się tym, którzy mają inną wizję tego, jak kampania powinna wyglądać.

 

Zdając sobie sprawę, że część naszych uczestników już na etapie prezentacji szkoleniowych miała trudność w zrozumieniu treści, to podczas tworzenia kampanii staraliśmy się ich również aktywizować w oparciu o karty pracy czy kolorowanki lub poprzez rozmowę nt. szkoleń oraz wyjść terenowych w których mieli przyjemność brać udział.

 

 

Oznaczało to, że krok po kroku tłumaczyliśmy czym jest kampania, co jest zawarte w jej ramach, jak ją tworzyć oraz jaki potrafi mieć ona wpływ na myślenie i podejście społeczeństwa. Każdy z uczestników wykazywał zainteresowanie tematem, a przy tym się świetnie bawił, gdy mogliśmy wprowadzić trochę kontrolowanego chaosu do naszej pracy.

 

 

Skąd takie podejście?

 

 

Mieliśmy już przyjemność tworzyć projekt oparty o kampanię społeczną, którą tworzyły osoby niepełnosprawne, więc i tym razem pozwoliliśmy na to, aby byli oni ważną częścią tego projektu. Mnogość propozycji, pomysłów czy innego punktu widzenia na temat samorzecznictwa z ich strony, pozwolił nam lepiej podejść do pracy, a także dać szansę, aby zostać wysłuchanym.

 

To nie tylko był świetny przykład tego, jak zgrany z nas zespół! Mogliśmy również po raz ostatni podsumować szkolenia, konsultacje czy wyjścia i odpowiedzieć na nurtujące nas od jakiegoś czasu pytania - jak przedstawić naszą kampanię?

 

 

Pamiętamy, że sprzęt, materiały, a więc efekt zdjęciowy naszej kampanii powstał dzięki dofinasowaniu w ramach rozwoju instytucjonalnego, który jest nieodłączną częścią projektu #prawoMOCNI realizowanego z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG. 

 

Dziękujemy Wam wszystkim, że jesteście z nami, po więcej zdjęć z kampanii zapraszamy Was na nasz profil Fundacji Kocham Swoje Życie!

 

Facebook

FundacjaKochamSwojeZycie

 

 

 

07 marca 2022

kontakt@kochamswojezycie.pl

+48 883 913 121

Kontakt

Znajdź nas również na:

Strona powstała jako część projektu #prawoMOCNI realizowanego z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.  

 

Fundacja Różnosprawni © 2023

 

 

 

 

Jesteśmy po to, aby wspierać i edukować osoby niepełnosprawne z zakresu ich praw

i obowiązków. Wzmacniając samodzielność czynimy życie łatwiejszym!

WIĘCEJ O PROJEKCIE

Jesteśmy po to, aby wspierać i edukować osoby niepełnosprawne z zakresu ich praw i obowiązków.

Wzmacniając samodzielność czynimy

życie łatwiejszym!

Przydatne linki

Kontakt

Masz pytania? Zadzwoń!

883 913 121

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

Obserwuj nas: