kontakt@kochamswojezycie.pl
Masz pytania? Zadzwoń!
883 913 121
Czyli o postrzeganiu, self-prezentacji i savoir-vivre w kilku słowach
30 września 2021
W kilku zdaniach o tym, jak zostać samodzielnym bohaterem
Domyślna treść artykułu.
W każdym nowo utworzonym artykule pokaże się wpisany tutaj tekst. Wpisz więc tutaj domyślną treść nowego artykułu lub instrukcję dodawania nowego artykułu dla swojego klienta.
Jak zaprezentować siebie, aby zostać dobrze odebranym przez innych?
Nadszedł wreszcie czas na temat Self-prezentacji, czyli umiejętności zaprezentowania samego siebie w takim świetle, w jakim chcemy być ukazani. Temat wygląda na łatwy, ale wbrew pozorom wcale taki nie jest.
Omówienie tematu self-prezentacji jest bardzo ważne dla osób niepełnosprawnych, ponieważ często, mimo posiadania wielu umiejętności oraz talentów, brak im wystarczającej śmiałości aby móc zaprezentować siebie w taki sposób w jaki chcieliby zostać odbierani.
Dlaczego self-prezentacja jest taka ważna i istotna?
Niepełnosprawność umysłowa czy oparta na chorobach psychicznych, a nawet niepełnosprawność ruchowa czy deformacja ciała są niestety, ale głównymi przyczynami braku wiary we własne możliwości, co niejednokrotnie przekłada się na brak pewności siebie. Co więcej, ograniczenie kontaktów społecznych z powodu pandemii wirusa SARS-CoV-2 dodatkowo nasiliło te problemy. Izolacja społeczna osób z niepełnosprawnością zwiększyła problem nieśmiałości oraz pogłębiła ich niepewność w stosunku do relacji z innymi osobami. W ramach projektu, pragnąć zatrzymać ten proces i wzmocnić wiarę w siebie u każdego z uczestników, postanowiliśmy zapoznać naszych prawomocnych bohaterów z zasadami prawidłowej self-prezentacji, aby każdy z nich nie tylko docenił samego siebie, ale i potrafił pochwalić się zaletami przed samym sobą!
Tę możliwość w pierwszej kolejności zawdzięczamy programowi Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, który jest finansowany z Funduszy EOG. Bo bez tego wsparcia nie moglibyśmy zrealizować projektu #prawoMOCNI.
Jak wyglądało szkolenie?
Spotkaliśmy się jak zawsze w licznym gronie, a humory dopisywały od samego początku. Zgodnie z tradycją - rozpoczęliśmy spotkanie od wyjaśnienia samego terminu "self-prezentacji", po czym wskazaliśmy najważniejsze różnice między prezentowaniem siebie w sposób formalnym, np. podczas rozmowy o pracę oraz nieformalnym, gdy trafiamy do nowej grupy znajomych.
Następnie przeszliśmy do tematu savoir-vivre zwracając szczególną uwagę na to, jak wypada i nie wypada zachowywać się w miejscu pracy, ale nie zapominając tutaj o kwestiach prawnych, które są podstawą naszych materiałów szkoleniowych. Tu rozgorzała naprawdę gorąca dyskusja w czasie której padło wiele trafnych przykładów na temat pracy marzeń, prezentowania siebie w oparciu o nasze zalety, czy wskazaniu tego, jakie działania mogłyby sprawiać przykrość czy wpływać na naszą samoocenę. Dzięki tym przykładom mogliśmy jeszcze bardziej zbliżyć się do grupy, poznać ich podejście do niektórych spraw oraz zareagować i przedstawić rozwiązanie niektórych problemów.
Za co dziękujemy?
Na pewno za liczną obecność, podziękowania w naszym kierunku, zaangażowanie w dyskusję oraz chęć współpracy podczas naszego szkolenia. Dzięki Wam czujemy, że to co robimy jest ważne i potrzebne, a także, że jest dla Was interesujące.
Z każdym dniem i z każdym szkoleniem nasze serce rośnie coraz bardziej!
kontakt@kochamswojezycie.pl
Strona powstała jako część projektu #prawoMOCNI realizowanego z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.
Fundacja Kocham Swoje Życie © 2023
Masz pytania? Zadzwoń!
883 913 121