kontakt@kochamswojezycie.pl

+48 883 913 121

Kontakt

Znajdź nas również na:

Jesteśmy po to, aby wspierać i edukować osoby niepełnosprawne z zakresu ich praw

i obowiązków. Wzmacniając samodzielność czynimy życie łatwiejszym!

WIĘCEJ O PROJEKCIE

Przydatne linki

Kontakt

Masz pytania? Zadzwoń!

883 913 121

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

Obserwuj nas:

Czyli o tym, co lubimy!

Hobby i zaintersowania?

07 października 2021

Kim są #prawoMOCNI?

W kilku zdaniach o tym, jak zostać samodzielnym bohaterem

Hobby i zainteresowania? Czyli o tym, co lubimy!

Domyślna treść artykułu.

 

W każdym nowo utworzonym artykule pokaże się wpisany tutaj tekst. Wpisz więc tutaj domyślną treść nowego artykułu lub instrukcję dodawania nowego artykułu dla swojego klienta.

 

Hobby? - to lubimy!

 

Ty razem spotkaliśmy się by porozmawiać na bardzo przyjemny temat, który brzmiał “hobby i zainteresowania - możliwości i zagrożenia”. 

 

Spotkanie to mogło zostać zrealizowane dzięki programowi Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, który jest finansowany z Funduszy EOG

 

Jak się okazuje każdy z uczestników miał własne, indywidualne pasje a obszary zainteresowań były naprawdę rozmaite. Począwszy od zainteresowań związanych z aktywnością fizyczną takich jak: koszykówka lub piłka nożna poprzez e-sport, a kończąc na typowo umysłowych rozrywkach typu szachy. Realizowanie własnych pasji jest bardzo ważnym elementem w życiu każdego z nas, niesie mnóstwo przyjemności, pozwala na samorealizację oraz umożliwia odreagowanie stresu. Czy istnieją zatem jakieś wady posiadania własnego hobby? Okazuje, że niestety tak. 

 

 

 

Na co uważać?

 

Posiadanie ulubionego zajęcia nie jest niczym złym, wręcz przeciwnie – jest wspaniałym urozmaiceniem codzienności, problem pojawia się wtedy, gdy hobby zaczyna zamieniać się w uzależnienie i pochłaniać zbyt wiele czasu. Podczas spotkania omówiliśmy sobie bardzo dokładnie symptomy, które wskazują, że zaczynamy tracić kontrolę nad naszą pasją. Pokazaliśmy sobie przykłady zarówno hobby jak i uzależnienia i nauczyliśmy się je odróżniać.

 

 

Przybliżyliśmy też kilka przydatnych sposobów na kontrolowanie naszego czasu przeznaczanego na rozrywkę oraz ustaliliśmy, co w życiu powinno być dla każdego z nas najważniejsze a co może zejść na dalszy tor.  

 

 


 

To nie wszystko! Rezultaty opublikujemy, aby każdy mógł skorzystać z tej darmowej wiedzy.

 

Oprócz szkoleń i warsztatów lada moment przygotujemy kampanię społeczną, a także ogólnodostępne materiały edukacyjne do pobrania dla każdego.

 


 

 

 

Jaką aktywność wybrać?

 

Każdy z nas dąży do poszerzania własnych zainteresowań, szuka informacji na interesujące go tematy, gromadzi przedmioty związane z własną pasją. Czasem jednak okazuje się, że określone hobby (podróżowanie) wymagają poświęcenia dużej ilości czasu lub pieniędzy, często zbyt dużej. Na spotkaniu pokazaliśmy sobie ciekawe alternatywy dla popularnych, kosztownych i czasochłonnych zajęć, najciekawszym przykładem została uznana zamiana podróży po kontynentach na podróże po własnym kraju, które nieraz okazywały się ciekawsze niż międzykontynentalne rejsy.  

 

Podsumowując, jak zawsze frekwencja była wysoka i jak zawsze mieliście mnóstwo pytań, długa dyskusja, ogrom pomysłów oraz szeroki wachlarz zainteresowań utwierdzają nas w przekonaniu, że to c robimy, jest dla Was wartościowe. Bardzo dziękujemy za udział i do zobaczenia niebawem! 

 

 

 

 

07 października 2021

kontakt@kochamswojezycie.pl

+48 883 913 121

Kontakt

Znajdź nas również na:

Strona powstała jako część projektu #prawoMOCNI realizowanego z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.  

 

Fundacja Kocham Swoje Życie © 2023

 

 

 

 

Jesteśmy po to, aby wspierać i edukować osoby niepełnosprawne z zakresu ich praw

i obowiązków. Wzmacniając samodzielność czynimy życie łatwiejszym!

WIĘCEJ O PROJEKCIE

Jesteśmy po to, aby wspierać i edukować osoby niepełnosprawne z zakresu ich praw i obowiązków.

Wzmacniając samodzielność czynimy

życie łatwiejszym!

Przydatne linki

Kontakt

Masz pytania? Zadzwoń!

883 913 121

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

Obserwuj nas: