kontakt@kochamswojezycie.pl

+48 883 913 121

Kontakt

Znajdź nas również na:

Jesteśmy po to, aby wspierać i edukować osoby niepełnosprawne z zakresu ich praw

i obowiązków. Wzmacniając samodzielność czynimy życie łatwiejszym!

WIĘCEJ O PROJEKCIE

Przydatne linki

Kontakt

Masz pytania? Zadzwoń!

883 913 121

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

Obserwuj nas:

W kilku zdaniach o tym, jak zostać samodzielnym bohaterem

Kim są
#prawoMOCNI?

05 października 2021

Budżet domowy

W kilku zdaniach o tym, jak przebiegło kolejne szkolenie

Budżet domowy, czyli o tym, jak przebiegło kolejne szkolenie

Domyślna treść artykułu.


W każdym nowo utworzonym artykule pokaże się wpisany tutaj tekst. Wpisz więc tutaj domyślną treść nowego artykułu lub instrukcję dodawania nowego artykułu dla swojego klienta.

Pieniądze, budżet domowy, oszczędzanie

 

 

Wracamy z kolejną informacją dotyczącą naszych szkoleń. Tym razem grupa naszych stały bohaterów miała przyjemność posłuchać trochę więcej o tym, jak wygląda oszczędzanie i nauczyć się rozsądnego korzystania  pieniędzy - pamiętaj o tym, co na naszej piramidzie wartości, jest najważniejsze. Jak wiecie, to już nasze trzecie szkolenie w ramach projektu #prawoMOCNI, które nie mogłoby się odbyć gdyby nie dotacja. 

 

Dziękujemy, że szkolenie to mogliśmy zrealizować dzięki programowi Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, który jest finansowany z Funduszy EOG.

 

 

Dlaczego właśnie ten temat?

 

 

Osoby niepełnosprawne często borykają się z problemami finansowymi. Wynikają one z problemów ze znalezieniem pracy lub niskimi zarobkami oraz wysokimi kosztami rehabilitacji i sprzętu niezbędnego do samodzielnego funkcjonowania. Dlatego też nauka rozsądnego wydawania własnych pieniędzy jest im bardzo potrzebna, aby nie tylko docenić wartość samego pieniądza, ale by również zobaczyć, jak dorosłość wygląda w praktyce.

 

 

Podczas spotkania warsztatowego przekazaliśmy uczestnikom wiedzę o tym, na co w pierwszej kolejności wydawać otrzymane pieniądze, które wydatki są niezbędne, a z których można zrezygnować. Pokazaliśmy im sposoby na oszczędne zakupy, zarówno codzienne jak i te bardziej kosztowne, jak np. zakup sprzętu AGD, czy skutera, którym mogliby jeździć do pracy lub zakupy.

 

Oczywiście podzieliliśmy się naszymi patentami na oszczędzanie, w formie przykładów omówiliśmy różne sytuacje i sposoby radzenia sobie, gdy w naszych codziennych wydatkach "potknie" nam się noga. To wszystko po to, by niepełnosprawni wiedzieli jak reagować na pewne niepokojące sygnały (np. zakupoholizm, zbyt częste pożyczanie pieniędzy lub wydawanie ponad stan), ale także, by mieli świadomość jak uzbierać w swoich skarbonkach fundusze na ich własne potrzeby. 

 

 

Co wynieśliśmy z szkolenia?

 

Dzięki uczestniczeniu w warsztatach osoby niepełnosprawne nabyły umiejętność racjonalnego gospodarowania swoimi pieniędzmi, wydawania ich w taki sposób, by nie popaść w długi a jednocześnie znaleźć środki na spełnianie swoich zachcianek. Poznali sposoby na oszczędne kupowanie podstawowych produktów oraz patenty na gromadzenie oszczędności, dzięki którym będą mogli uzbierać pieniądze na swoje nieco droższe marzenia jak np. wakacje czy nowy skuter.

 

 

Dziękujemy Wam serdecznie za udział w szkoleniu. Wasze zaangażowanie i aktywne uczestnictwo nie przestają na zaskakiwać. Jesteście niesamowitą grupą, oby wszystkie nasze spotkania wyglądało podobnie do tego.

 

Do zobaczenia na kolejnym szkoleniu!

 

 

 

 

05 października 2021

kontakt@kochamswojezycie.pl

+48 883 913 121

Kontakt

Znajdź nas również na:

Strona powstała jako część projektu #prawoMOCNI realizowanego z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.  

 

Fundacja Różnosprawni © 2023

 

 

 

 

Jesteśmy po to, aby wspierać i edukować osoby niepełnosprawne z zakresu ich praw

i obowiązków. Wzmacniając samodzielność czynimy życie łatwiejszym!

WIĘCEJ O PROJEKCIE

Jesteśmy po to, aby wspierać i edukować osoby niepełnosprawne z zakresu ich praw i obowiązków.

Wzmacniając samodzielność czynimy

życie łatwiejszym!

Przydatne linki

Kontakt

Masz pytania? Zadzwoń!

883 913 121

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

Obserwuj nas: